|

Biography

20. ledna 2012 v 20:00 | Ems
Nina Dobrev se narodila 9.ledna 1989, a to v hlavním městě Bulharska, Sofii. Do Ameriky, přesněji do Kanady se přestěhovali když jí byli 2 roky. Narodila se do rodiny umělkyně a počítačového odborníka, má jednoho staršího bratra. Mluví plynně bulharsky, anglicky a francouzsky. Už od útlého věku projevovala nadšení a talent pro umění: tanec, gymnastiku, herectví, hudbu a výtvarné umění.
Vystudovala J. B. Tyrrell Sr. Public School a Wexford Collegiate School for the Arts v Ontariu. Poté avštěvovala Reirson University v Torontu, obor sociologie, ale odešla aby se mohla věnovat herectví.
Díky modelingu se dostala i do reklam, a to pak vedlo na filmové konkurzy. Její nejhlavnější filmové rol byli ve filmech Fugitive Pieces, Away From Her, Never Cry Werewolf a v seriálu Degrassi: Next Generation. Zahrála si taky v MTV filmu The American Mall. Nyní je hlavní hvězdou seriálu The Vampire Diaries, kde hraje dvoj-roli, Katherine Pierce a Elena Gilbert. Seriál, který vysílá stanice CW. Nina díky tomuto seriálu vyhrála v roce 2012 cenu People's Choice Awards za nejlepší drama herečku, a díky The Vampire Diaries potkala i svého nynějšího přítele Iana Somerhaldera.

Nina si také zahrála malou roli v thilleru Chloe, který vydalo Sonny Pictures Classics v březnu 2010.
Tento film měl velký komerční úspěch a stal se největším úspěchem režiséra Atoma Egoyana. V tomto roce si také zahrála malou roli v thilleru The Roommate po boku Leighton Meester společně se svojí kolegyní a kamarádkou z The Vampire Diaries, Kat Graham. Film měl premiéru v únoru 2011.
V dubnu 2011 byla obsazena jako Candace ve filmové adaptaci The Perks of Being a Wallflower po boku Logana Lermana, Paula Rudda a Emmy Watson. Natáčení, které se konalo v Pittsburgu bylo ukončeno 27.června 2011 a premiéra filmu je plánována na jaro 2012.

Nina nodporuje nadaci Free the Children, v září 2011 moderovala společně s Joem Jonasem akci We Day. Výtěžek z této akce šel právě na nadaci Free the Children, stejně tak 50% z prodeje triček které Nina navrhla. Na jaře 2011 se stala tváří projektu značky PUMA - Project Pink.Nina také podporuje nadaci svého přítele Iana Somerhaldera.

>> wikipedia.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama